NutraMilk - Často kladené dotazy

Níže najdete několik často kladených dotazů k přístroji NutraMilk. Máte-li jakékoli další, neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám poskytneme veškeré informace a naše zkušenosti s produkty NutraMilk.

Je NutraMilk určen pouze pro výrobu ořechového mléka?

Ne! Přístroj NutraMilk je všestranný nový typ spotřebiče, který vám během pouhých několika minut pomůže vytvořit mléka, másla, dipy, pomazánky, smoothies a další vynikající lahůdky. K přípravě těchto pokrmů můžete využít téměř jakékoli druhy ořechů, semen, obilovin a tepelně upravených luštěnin.

Jak dlouho vydrží mléko připravené v NutraMilku čerstvé?

Doporučujeme skladovat vyrobená čerstvá mléka v pečlivě uzavřených nádobách v chladničce. Takto uskladněné alternativní mléčné nápoje vydrží čerstvé cca 5-6 dnů.

Je čištění přístroje NutraMilk snadné?

Ano! Veškeré části přístroje NutraMilk, s výjimkou základny s motorem, je možné bez obav mýt i v myčce na nádobí (doporučujeme horní koš). Samozřejmě je ale můžete očistit ručně, a to teplou mýdlovou vodou. Základnu NutraMilk čistěte ideálně měkkým vlhkým hadříkem a jemným mýdlem. Vyhýbejte se použití drsných abraziv a chemikálií.

Je nutné předem namáčet semena a ořechy?

Pro přípravu alternativních mlék a másel v přístroji NutraMilk je ideální používat suché a nenamočené syrové ořechy i semínka. V případě, že budete chtít použít předem namočené ořechy a semena, nezapomeňte, že budou muset být před zpracováním řádně vysušena, a to ideálně přes noc (nejméně 8 hodin). Osušit je nutné i suroviny, které pouze opláchnete či umyjete. Obsažená voda by totiž mohla změnit výslednou konzistenci připravovaného produktu. Pamatujte, že délka cyklu pro přípravu másla u předem namočených nebo pražených ořechů a semen bude kratší, než je doporučená doba pro zpracování suchých surovin. Užijte si experimentování a zjistěte, který postup vám nejvíce vyhovuje!

Mohu s přístrojem NutraMilk připravit i sójové mléko?

Ne. Příprava sójového mléka vyžaduje teplo. Přístroj NutraMilk zpracovávané suroviny neohřívá, a proto jsou ořechová a další alternativní mléka připravena rovnou k pití.

Jaká mléka je možné s přístrojem NutraMilk připravit?

Přístroj NutraMilk vyrábí mléko a máslo prakticky ze všech druhů ořechů, semen, obilí či tepelně ošetřených luštěnin. Hledáte-li inspiraci, mrkněte do naší sekce Recepty!

Jaký je ideální poměr ořechů a vody?

Počítejte vždy dva šálky ořechů na dva litry (nebo 8 šálků) vody. Ořechy tedy tvoří v poměru s vodou 15 %. Z každého šálku ořechů se vyrobí přibližně čtyři šálky mléka.

Jakou teplotu vody je dobré používat?

Doporučujeme používat vodu o pokojové teplotě. Použití horké vody může přístroj  NutraMilk poškodit.

Reguluje se v přístroji NutraMilk teplota?

Přístroj NutraMilk nereguluje teplotu a míchací nádoba není určena k umístění do lednice. Pro uchování zpracovaného mléka v lednici používejte jinou k tomu vhodnou nádobu.

Můžeme mléko na konci procesu pasterizovat?

Proces pasterizace vyžaduje zahřívání po určitou dobu a následné rychlé zchlazení. Vzhledem k tomu, že přístroj NutraMilk nereguluje teplotu, nepasterizuje vyrobené mléko.

Jak hladká je výsledná konzistence mléka?

Nejprve se z ořechů vyrobí ořechové máslo. Po přidání vody se mléko filtruje přes velmi jemné nerezové filtrační sítko, díky čemuž je výsledné mléko sametově hladké.

Proč mám používat NutraMilk, když ořechová mléka lze připravit i v mixéru?

Výroba ořechového mléka v tradičním mixéru vyžaduje, aby ořechy byly namočené po dobu několika hodin nebo ideálně přes noc. Během mixování namočených ořechů zůstává vláknina stále v mléce. Proto je nezbytné směs následně přecedit přes jemnou látku (nebo něco podobného), což je časově náročný a otravný postup se spoustou nepořádku kolem. Proces přípravy mléka v přístroji NutraMilk je rychlý a čistý.